Apraksts: Hospitālās infekcijas ir viena no svarīgākajām mūsdienu medicīnas problēmām. Katru gadu no tām cieš 5 –10% stacionēto pacientu. Ekonomiskie zaudējumi tiek aprēķināti miljardiem eiro. Bet 30% no visiem gadījumiem var atrisināt, ja seko gaisa kvalitātes rādītājiem. 

Tehnoloģija: Gaisa dezinfekcijas tehnoloģija “Potok” ir patentēta metode visu veidu mikroorganismu un vīrusu iznīcināšanai telpās. Gaisa dezinfekcija notiek, iedarbojoties uz baktēriju šūnām un uz sekundāro un terciāro vīrusu olbaltumvielu struktūru ar pastāvīgiem elektriskajiem laukiem.Gaisa plūsma plūst caur pastāvīgiem elektriskajiem laukiem, ko veido šķērsām izvietoti elektrodi no augstspiediena elektrovadiem. Divsekciju kamerās notiek daudzkārtēja šūnu un molekulāro struktūru virsmu pārlādēšana, kas izraisa mikroorganismu, tostarp vīrusu, iznīcināšanu. “Potok” filtrācijas tehnoloģijas pamatā ir unikāls augsti porains šūnu materiāls. Mikro – un nanoporas  augstporaino dielektrisko plākšņu virsmās pastiprina inaktivētu mikroorganismu un aerosolu daļiņu filtrācijas efektu, aizturot pat grūti tveramas daļiņas ar izmēru 0,1 – 0,3 μm. 

“Potok” iekārtas lietošanas rezultāts. 

Lietojot dezinfekcikas iekārtu “Potok”, gaiss ārstniecības iestāžu telpās tiek dezinficēts ar vismaz 99% mikroorganismu inaktivācijas efektivitāti, ar sekojošu augstas efektivitātes filtrāciju (analogs flltriem N11-H14). Tas nodrošina mikrobioloģisko gaisa drošību, pateicoties kurai:

– samazinās vīrusu infekciju izraisītāju cirkulācija, līdz ar to, samazinās hospitālo infekciju risks

– palielinās ārstēšanas efektivitāte

– paātrinās atveseļošanās process (paaugstinās slimnīcas gultasvietu aprite)

– tiek novērsta bīstamo mikroorganismu izplatīšanās kondicionēšanas sistēmās birojos un komerctelpās

– individuāla aizsardzība pret baktērijām un vīrusiem darba vietā

– samazinās saslimstības līmenis ar gripu darbinieku vidū

– samazinās pelējuma sēnīšu līmenis gaisā un tiek novērsta pelējuma izplatīšanās dzīvoklī, mājās, pagrabtelpās.

Priekšrocības:

– pilnībā automātiska sistēma

– ierīce neizdala bīstamas vielas

– izfiltrētie putekļi un mikroorganismu daļiņas tiek droši noturēti ierīcēs iekšpusē un  nevar spontāni nonākt atpakaļ telpā

– jebkuri gaisā esošie vīrusi, baktērijas, pelējumu sēnītes un citas sēnītes tiek pilnībā  iznīcinātas (vairāk nekā 99%).

– tā ir laba alternatīva novecojušajām ultravioletajām lampām, kuras nav pietiekami efektīvas un tās var izmantot tikai cilvēku prombūtnes laikā. Pateicoties unikālajai tehnoloģijai, ierīce pilnībā dezinficē gaisu un ir pilnīgi droša cilvēkam un dzīvniekiem. 

Ierīce “Potok”  darbojas cauru diennakti un ir vienkārša ekspluatācijā. Nav nepieciešami izejmateriāli. Zems enerģijas patēriņš ievērojami samazina ekspluatācijas izmaksas. Telpās, kurās darbojas iekārta, netiek uzrādīta patogēnā mikroflora, kas samazina gan inficēšanās risku, gan komplikāciju rašanos pēcoperācijas  periodā.

Iekārtu var izmantot cilvēku klātbūtnē  gaisa dezinfekcijai ārstniecības iestādēs (laboratorijās, operāciju un pārsiešanas telpās, palātās), kā arī  biroja telpās, sporta centros, viesnīcās. 

Gaisa dezinfekcijas iekārta “Potok 150-M-01” SAP-120/130 (CE zīme).